Michał ALEKSIEJUK

Golfowy raj Warmii i Mazur


Mazury Golf & Country Club to przepiękny ośrodek golfowy zlokalizowany w samym sercu Warmii i Mazur. Obiekt posiada doskonałą lokalizację, zaledwie dwie godziny drogi od Gdańska i Warszawy, a 10 minut od Olsztyna. Położony jest pośród naturalnych krajobrazów, malowniczych lasów i urokliwych jezior - jak jezioro Naterskie, czy jezioro Wulpińskie.

Wnętrza hotelu Mazury Golf & Country Club zachwycają współczesną charakterystyką, we wnętrzach góruje biel i odcienie szarości, co pozwala odpocząć po ciężkich spotkaniach, jak i skupić się na ewentualnych obowiązkach zawodowych. Pokoje są przestronne, jasne oraz eleganckie. Do dyspozycji gości jest telewizor, telefon i biurko do pracy. Ofertę hotelu Mazury tworzy 20 pokoi gościnnych i 20 apartamentów. Jeden z nich został dostosowany do wymogów osób niepełnosprawnych. Pomieszczenia są wyposażone w nowoczesny system klimatyzacyjny. Za oknami rozciąga się urokliwy pejzaż pola golfowego, co tworzy imponujące wrażenie na każdym, kto przekracza próg tego luksusowego miejsca.

Okolicę tworzy nowoczesne pole golfowe. Mazury Golf & Country Club oprócz mistrzowskiego 18-dołkowego pola golfowego może poszczycić się również bardzo ciekawym 6-dołkowym polem typu Pitch&Putt, które rozpościera się w bardzo malowniczym, pofałdowanym terenie otaczającym dołek pierwszy dużego pola. Długość większości dołków oscyluje wokół stu metrów, z wyjątkowym dołkiem trzecim, który w najdłuższej wersji liczy 130 metrów. Ale Mazury Golf & Country Club to idealny wybór nie tylko dla miłośników gry w golfa, lecz i organizatorów wydarzeń biznesowych. Kompleks umożliwia zaplanowanie szkolenia, konferencji lub imprezy integracyjnej z dala od wielkomiejskiego zgiełku i hałasu – a do wizyty w tej zniewalającej, magicznej golfowo-przyrodniczej krainie serdecznie zaprasza menedżer MG&CC Michał Aleksiejuk.

– Na tym polu golfowym zarządzam wszystkim od trzech lat. Jestem menedżerem obiektu, zajmuję się szeroko rozumianą opieką nad polem, hotelem, mam zespół ludzi, z którym na co dzień współpracuje. Mam 33 lata, jestem więc dosyć młodym człowiekiem, pełnym pomysłów i planów – opowiada Michał Aleksiejuk.


– Pan zaprasza do odwiedzenia ośrodka, którym zarządza, a ja zapraszam do... pochwalenia się Mazury Golf & Country Clubem!

– Chwalić możemy się przepięknym budynkiem klubowym. Mamy 20 pokoi hotelowych oraz 20 apartamentów, tak że w szczycie sezonu jesteśmy w stanie przyjąć 100 osób. Posiadamy restaurację, salę konferencyjną i pod tym kątem w najbliższej przyszłości aspirujemy do najlepszych w Polsce. Mieścimy się na dwóch piętrach. Pierwsze piętro jest z pięknym tarasem z widokiem na pole golfowe. Jeśli chodzi o apartamenty, to mamy dwie bryły apartamentów na wzgórzu na polu, po 10 apartamentów w każdej bryle. Łazienki zostały wyposażone w kabinę prysznicową. Na klientów czeka powitalny pakiet kosmetyków, antyalergiczna pościel oraz zestaw do parzenia kawy i herbaty. W hotelu funkcjonuje bezpłatny, bezprzewodowy internet. W większości pokoi znajduje się balkon lub taras widokowy.


– Hotel jest dla każdego klienta, nie tylko dla golfistów?

– Każdy znajdzie u nas coś interesującego dla siebie. W tym miejscu dodam,  że współpracujemy z firmą, która organizuje różne inne atrakcje dla tych, którzy nie grają w golfa. Mam na myśli na przykład quady, spływy kajakowe, jazdy konne w przepięknych okolicach dookoła jezior i lasów. Jesteśmy położeni niecały kilometr od przepięknego jeziora Naterskiego. To zachęca do spacerów, pieszych wycieczek, bo w tle zobaczymy cudowne krajobrazy.


– Czyli przyjeżdżam do was i już dalej o nic się nie martwię?

– Naturalnie. Każdy z gości dostaje ofertę i jeszcze wsparcie moderatorów, którzy pomogą wybrać przyjemności. Dostosować rozrywki do indywidualnych potrzeb i zainteresowań. Wszystko jest pod ręką, wszystko zorganizujemy.


– Dzieci nie będą się u was nudzić, pieska też można ze sobą zabrać?

– Pieska jak najbardziej można zabrać ze sobą do nas, a na najmłodszych gości czeka zewnętrzny plac zabaw oraz specjalny pokój, gdzie znajdą zabawki, książki, gry planszowe. Istnieje też możliwość zatrudnienia profesjonalnego animatora dla dzieci. Kompleks sportowo-rekreacyjny Mazury Golf & Country Club ma wszystko, by spełnić każde Państwa oczekiwania.


– Wspomnieliśmy już, że dzięki świetnej lokalizacji oraz nowoczesnym rozwiązaniom technicznym Hotel Mazury Golf & Country Club jest doskonałym miejscem na organizację imprez rodzinnych, imprez firmowych, wyjazdów integracyjnych, jubileuszy i bankietów.

–  Nie organizujemy tylko wesel, bo one kolidują nieco z naszym głównym golfowym biznesem. Śluby odbywają się głównie w weekendy, i, co normalne, są to z założenia zabawy głośne, wesołe, bardzo hałaśliwe, natomiast etykieta golfowa wymaga ciszy, spokoju. Dlatego nie chcąc nikogo kontrolować, uciszać, interweniować w nocy, jednym zdaniem -  psuć komuś zabawy postanowiliśmy nie organizować wesel. To jedyna rozrywka jakiej u nas nie świadczymy, bo duże imprezy weselne jednak kłócą się z naszym profilem golfowym.


– Gastronomia jest zapewne zdecydowanie regionalna?

– I to jest nasz kolejny mocny atut. Posiadamy w karcie szeroki wybór świeżych ryb z naszych okolicznych jezior. No i sezonowo to co dają okoliczne lasy dają, czyli na przykład grzyby. Oprawę gastronomiczną w Hotelu Mazury Golf & Country Club zapewnia Restauracja Hole in One, a menu zachwyci każdego smakosza. Karta dań została stworzona z myślą o zdrowiu naszego organizmu. Stosowane są wyłącznie świeże składniki, które pochodzą od sprawdzonych dostawców. Posiłki oparte są o naturalne i lokalne składniki. Dzięki wykorzystaniu sezonowych produktów, menu nigdy nie jest takie samo, nigdy nie jest nudne. W cenę zakwaterowania wliczone jest śniadanie oraz korzystanie z parkingu samochodowego, a muszę koniecznie dodać, że dysponujemy dużym, bezpłatnym parkingiem na około 100-120 samochodów. Posiadamy na parkingu ładowarkę do samochodów elektrycznych.


– Główną waszą działalność jest golf. To malownicze pole oddane zostało we władanie początkujących golfistów w 2007 roku i zaprojektowane zostało przez Petera Bronsona w czasach, kiedy był on Head Pro w MG&CC.

– Wbrew pozorom, gra na nim stanowi niemałe wyzwanie, na co duży wpływ mają niewielkie, jednak mocno pofałdowane greeny, duża ilość całkiem głębokich bunkrów oraz urozmaicony wieloma wzniesieniami teren. Wszystko to sprawia, że pole to stanowi nie tylko idealny poligon do gry dla początkujących golfistów, ale również doskonałą możliwość wyostrzenia krótkiej gry przez bardziej doświadczonych graczy. Mamy jedno 18 dołkowe pole. Drugie jest małe, sześciodołkowe pole, czyli tak zwane pole „par 3”. Czyli mamy do dyspozycji dla gości dwa pola golfowe – to zwykłe, duże, dla graczy, którzy już posiadają zieloną kartę handicupową oraz pole mniejsze, sześciodołkowe - że tak powiem szkoleniowe dla początkujących golfistów, którzy dopiero zaczynają szlifować swoje golfowe umiejętności.


– Poza tym w obiekt pola wchodzi akademia golfa, tak zwany driving?

– Akademia składa się z zadaszonego driving range, budynku szkoleniowego wyposażonego w symulator swingu, kamery i sprzęt video. Na terenie klubu znajduje się także pro shop i wypożyczalnia sprzętu golfowego. Posiadamy dwudziestostanowiskowy, zadaszony obszar, gdzie możemy trenować długie strzały. Poza tym dysponujemy nową strefę chippingu, którą rozbudowujemy, czyli miejsca do trenowania tzw. chip-ów, lekkich, krótkich uderzeń. Posiadamy dwa putting greeny, gdzie golfista może już trenować te najkrótsze uderzenia, tak zwane putty. Jeden z tych putting greenów powstał jako nowa inwestycja w zeszłym roku i ma 600 metrów kwadratowych, tak że dysponujemy dosyć dużym ośrodkiem szkoleniowym. Myślę, że na tle polskiej konkurencji jest to największy ośrodek szkoleniowy, który w najbliższej przyszłości będziemy na pewno jeszcze w niego mocno inwestować i rozbudowywać. By różne szkoleniowe grupy golfowe, czy narodowe kadry golfowe mogły przyjeżdżać i wykorzystywać zarówno nasz ośrodek, jak i nasz hotel, naszą bazę golfową do swoich treningów.


– Nauczyciele, trenerzy, kadra szkoleniowa jest na miejscu?

– Oczywiście. Współpracuje na miejscu z naszym ośrodkiem zespół profesjonalnych trenerów. Nasze pole golfowe jako chyba jedyne w Polsce organizuje bezpłatną akademię golfa dla wszystkich, którzy chcieliby spróbować swoich sił w naszej dyscyplinie. W tym roku zaczęło się to w niedzielę 7 maja i trwał będzie przez sześć kolejnych niedziel. Na tę chwilę mamy rekord zgłoszeń, bo zgłosiło się do nas 160 osób, nowicjuszy, czyli nowych adeptów golfa, które będą się szkoliły pod okiem licencjonowanych trenerów. Z roku na rok przybywa chętnych, widzimy coraz większe zainteresowanie golfem, co naturalnie nas bardzo cieszy.


– W Polsce wciąż pokutuje przekonanie o golfie, jako bardzo drogiej i elitarnej dyscyplinie.

– Niestety, to stereotyp. Bardzo mylny. Ludzie myślą, że golf to zabawa dla wybranych, bogatych, mających sporo wolnego czasu. Że to elitarna, bardzo droga i zamknięta dyscyplina.  Tymczasem jest to mylne wrażenie, bo żeby grać w golfa naprawdę nie trzeba mieć wielkich pieniędzy. Nie jest to drogi sport, na pewno tańszy w skali roku niż na przykład narty czy inne dyscypliny sportu powszechnie uważane za niedrogie. My u nas w Naterkach przekonujemy, że tak nie jest, zmieniamy wyobrażenie postrzegania golfa jako gry nudnej, nieciekawej, uprawianej głównie przez snobów, biznesmenów. Dlatego między innymi organizujemy bezpłatne akademie golfa.


– Przyjeżdżam w niedzielę i od rana do wieczora tylko ćwiczę?

– Może nie od samego rana do wieczora, ale jednak sporo można się w tym czasie nauczyć. Wszystkich uczestników zajęć naszej akademii dzielimy na dwie grupy po 60 osób. I takie grupy mają zajęcia po trzy godziny każda, od dziesiątej do szesnastej. Zapewniamy wszystko, bowiem można u nas wypożyczyć cały asortyment do gry w golfa. Od kijów przez piłki po instruktorów, którzy nauczą nas praktycznie od zera jak radzić sobie na polu golfowym. Tak że przyjeżdżając do naszej akademii praktycznie niczego nie trzeba mieć ze sobą, by zacząć przygodę z golfem.


– Przy takiej marce i takim zainteresowaniu o rezerwację miejsca chyba niełatwo?

– Ze względu na olbrzymie zainteresowanie naszym obiektem nasz harmonogram turniejowy jest bardzo mocno obłożony. Żeby dostać się do nas na turniej to trzeba już dwa lata wcześniej rozmawiać na ten temat rezerwacji jakiegoś terminu, aplikować ponieważ wszystkie miejsca są już dużo wcześniej zajęte.


– Od lat Mazury Golf & Country Club słynie także z organizacji największych turniejów golfowych w Polsce i nie tylko w Polsce.

– Na naszym polu golfowym organizujemy jeden z największych, najbardziej prestiżowych kobiecych turniejów golfowych nie tylko w kraju, ale i w Europie, czyli dr Irena Eris Ladies Golf Cup. Odbywa się on zazwyczaj pod koniec maja. Rywalizuje w nim przez trzy dni ponad 100 kobiet. Organizujemy również różne turnieje mistrzowskiego cyklu klasy PZG. W tym roku odbywa się u nas turniej MP Match Play, czyli są to po prostu mistrzostwa Polski.


– Do tego ekskluzywnego pakietu dołączył teraz renomowany turniej organizowany przez Klaudiusza Sevkovica, Silesia Business & Life Golf Cup

– Inicjatywy nie jest nowa, bo już wcześniej rozmawialiśmy z Klaudiuszem na ten temat. Natomiast faktycznie turniej z cyklu Silesia Business & Life Golf Cup pojawi się po raz pierwszy na polu golfowym Mazury Golf & Country Club. Nawiązanie współpracy miało swoje źródło także w fakcie, iż wielu graczy, którzy uczestniczą w turniejowym cyklu Silesii, lubi grać również na naszym polu golfowym.


– Prosili was o połączenie sił?

– Oni wręcz interweniowali u nas, byśmy połączyli nasze inicjatyw, więc wychodząc naprzeciw tym sugestiom czy prośbom postanowiliśmy połączyć siły i zorganizować coś wspólnie. Nie ukrywam, że dla nas jest to super marketingowa opcja, ponieważ turnieje Silesia Business & Life Golf Cup cieszą się dużym zainteresowaniem wśród golfistów i są perfekcyjnie zorganizowane pod kątem marketingowo-sportowym. Ponadto nagrody dla zwycięzców są, powiedzmy, mocno satysfakcjonujące, dlatego wielu dobrych zawodników przyjeżdża na te turnieje. Stąd też postanowiliśmy połączyć siły – jednego z najlepszych golfowych ośrodków w Polsce z jednym z najlepszych tourów golfowych w Polsce. Trzydniowy turniej Business & Life Golf Cup odbędzie się u nas w pierwszej dekadzie sierpnia, dokładnie w dniach 4-6 sierpnia. 4 sierpnia będą przeprowadzone zawody AGWC, czyli będzie to pojedynczy turniej amatorski, natomiast w dniach 5-6 sierpnia odbędzie się już dwudniowy turniej główny.


– Pan też grywa w golfa?

– Jestem zapalonym graczem golfa, choć w golfa grywam dopiero od pięciu lat. Moje początki z golfem wzięły się ze znajomości z przyjacielem i trenerem Markiem Bednarczukiem, który pięć lat temu chcąc mi pokazać tę piękną dyscyplinę przyprowadził mnie tutaj i tak już zostałem. Ba, związałem się z golfem na zawsze, bo nie dość, że się bardzo zaraziłem tym sportem, to stał się on moją pasją, stał się to moim życiem zawodowym.


– A pana zawodowe plany związane z Mazury Golf & Country Clubem na przyszłość tę bliższą i dalszą?

– Mój plan jest taki, by obiekt doprowadzić do stanu maksymalnej perfekcji. By w ciągu najbliższych lat powstała w części hotelowej strefa Spa. Chcemy stworzyć część zadaszoną, by golfiści z Polski czy Europy mogli również zimą przyjechać do nas  i uczyć się grać czy też trenować golfa w zamkniętym pomieszczeniu indoorowym, poza tym korzystać ze strefy Spa i innych atrakcji. Jako ciekawostkę zdradzę, że w najbliższym czasie poinformujemy środowisko golfowe o naszej nowej inwestycji, czyli o rozbudowie naszego osiedla luksusowych apartamentów co jeszcze bardziej podniesie jakość naszej oferty.

Zbigniew CIEŃCIAŁA